30. decembra 2020

Sme prvým klubom na Slovensku

Minulý rok sme sa ako klub začali vyvíjať vytýčeným smerom s heslom  - budeme to robiť INAK. Chceme robiť veci, ktoré na Slovensku nie sú bežné, no v hokejových krajinách sú zaužívané. Chceme ukázať, že nejde iba o samotný hokej a výsledky, ale aj o vývoj osobnosti hráča. Chceme, aby sa mládež u nás cítila dobre a s radosťou navštevovala štadión. „Chceme budovať klub v komunite a vytvárať prostredie pre deti vhodné 21. storočia. Nechceme o tom iba rozprávať, ale chceme konať,“ dodáva šéftréner Lukáš Opáth.

Ako klub sme si vytýčili ciele, ktoré chceme postupne realizovať a na ktorých pracujeme. Jedným z nich bol práve nápad, ktorý sme prebrali ešte v lete na meetingu s Martinom Dendisom, ktorý trénuje vo Švédsku. Inšpirovalo nás akým spôsobom švédske kluby oslovujú deti k športu a aký to má u nich úspech. „Kluby sa tam automaticky starajú o takúto vec. Každé narodené dieťa v meste dostane nejaký darček od klubu ako takú pozornosť. Hneď nás to oslovilo a začali sme o tom rozmýšľať. A keďže v klube sme dobrá partia ľudí, ktorá chce robiť veci inak, tak to nebol problém,“ vysvetľuje šéftréner.

Cieľom tohto nápadu je osloviť rodičov už na začiatku. „Je pre nás dôležité, aby vedeli že tu je hokejový klub, ktorý pracuje na úrovni a naozaj sa snaží deťom priniesť zo športu radosť. A takto chceme aspoň aj trošku potešiť rodičov,“ hovorí šéftréner. Ako darček pre rodičov a ich novonarodené detičky sme ako klub zvolili látkové plienky. Takýto darček môže určite potešiť nie len vzhľadom, ale aj praktickým využitím. Potešilo nás, že na náš nápad zareagovala žiarska nemocnica s veľkou radosťou a súhlasila so spoluprácou. Samotní doktori neskrývali nadšenie a prijali tieto darčeky s otvorenou náručou.

Táto spolupráca nie je jednorazovou záležitosťou, ale ako klub budeme tieto plienky do nemocnice dodávať pravidelne. Taktiež plánujeme takéto aktivity ešte rozšíriť a zamerať sa aj na deti v predškolskom či školskom veku. Na tomto všetkom pracujeme a hneď ako to bude aktuálne, vás o tom budeme informovať.

Teší nás, že sme prvým klubom na Slovensku, ktorý zrealizoval túto aktivitu a veríme, že tento nápad inšpiruje aj iných.

HK SPORT TREND

Mládežnícky hokejový klub SPORT TREND Žiar nad Hronom, ktorý vznikol spolu s novým zimným štadiónom v roku 2019.
Prihláška
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram