9. júna 2024

Nová kategória, nové zmeny, čo nás čaká v sezóne 2024/2025

Nová sezóna začína a otázky na ňu sa len hrnú. Na čo sa môžeme tešiť a čo nás neminie? Novinky a zmeny v ďalšej sezóne nám objasnil šéftrenér Marek Janík, ktorý k začínajúcej sezóne 2024/2025 prezradil, aké budú zmeny a na čo sa tento rok bude klub sústreďovať.

⁠Začíname v Žiari už ďalšiu hokejovú sezónu , čo nás čaká?

Čaká nás hlavne množstvo práce. Čaká nás množstvo času stráveného na ľade aj mimo neho. Množstvo času na mítingoch s deťmi, ale aj s trénermi či rodičmi. Od minulej sezóny sme ešte viac prepracovali tréningové a zápasové plány, čím chceme skvalitniť proces v klube. Nastavujeme rôzne zmeny čo sa týka komunikácie internej, ale aj smerom von k rodičom a fanúšikom hokeja. Chceme skvalitniť a zjednodušiť náborový proces. Máme vytypovaných niekoľko kľúčových bodov, na ktorých potrebujeme najbližšiu sezónu intenzívne pracovať, aby sme klub systematickým procesom posúvali dopredu.

S novou sezónou nastali aj nejaké zmeny v klube, takže ako sa zmení trénerské osadenie na túto sezónu? 

Zmien je hneď niekoľko. Minuloročný tréneri dorastu si rozdelili kategórie juniorka a dorast a pribudol k ním nový tréner Bukovina. V kategórií MŽ a SŽ nám zase odišiel tréner Čollák ale intenzívne pracujeme na dohode s trénerom Tatárom, ktorý už s nami začal aj letnú prípravu. V nižších kategóriách nemáme výrazné zmeny. Plus komunikujeme aj s ďalšími trénermi, hráčmi nášho A tímu, ktorí nám chcú v procese pomáhať.

Ako bolo už spomenuté začíname s kategóriou juniorov, čo to znamená pre klub? 

Pre klub to znamená, že pribudne nová, zároveň najstaršia kategória, ktorá by mala mať prepojenie na A tím. Je to dôležitý krok k ucelenému procesu rozvoja hráča. Verím, že sa nám podarí kvalitným procesom vytvoriť hráčov, ktorí budú pripravený po dokončení kategórie juniorka začleniť sa do seniorského procesu.

Letná príprava už začala, ako sa pripravujú Šakali v týchto mesiacoch bez ľadu?

Letnú prípravu máme jasne nastavenú od najmladších, ktorí absolvujú značnú časť procesu v parku, kde majú možnosť využívať rôzne opičie dráhy až po najstarších ktorých tréneri potrebujú fyzicky a kondične pripraviť na náročný juniorsko-seniorský hokej. Využívame rôzne možnosti, ktoré máme, aby sme spestrili proces. Atletické dráhy, park, zimný štadión, telocvične, posilňovne sa snažíme kombinovať s rôznymi pomôckami a zabezpečiť tak adekvátnu prípravu do ďalšej sezóny.

Aké máme ciele na túto ďalšiu sezónu, na čo sa môžeme tešiť?

Máme ciele na rôznych úrovniach. Na klubovej úrovni je to náborová činnosť zabezpečiť, aby rodičia pochopili, že hokej nie je drahý šport. Že im vieme v ich hokejových začiatkoch výrazne pomôcť s výstrojom a nemusia sa báť prísť si hokej vyskúšať. Ďalším cieľom je skvalitniť komunikáciu s rodičmi, partnermi, fanúšikmi hokeja. V rámci kategórií je to zas zjednotenie procesov rozvoja hráčov, čo má mať priamy vplyv na ďalší cieľ, a to je vyhrávanie zápasov.

HK SPORT TREND

Mládežnícky hokejový klub SPORT TREND Žiar nad Hronom, ktorý vznikol spolu s novým zimným štadiónom v roku 2019.
Prihláška
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram