MONIKA KVAKOVÁ PREZRADILA AJ MALÚ ZAUJÍMAVOSŤ

Monika Kvaková je Žiarčankou pôsobiacou v SZĽH, ktorá sa venuje trénovaniu brankárok. Pred pár dňami sa vrátila spolu s Reprezentáciou SR žien U16 z III. zimných olympijských hier mládeže 2020, kde vybojovali bronz.

Aké sú pocity z víťazstva bronzu?

Všetky tie pocity si začínam uvedomovať až tu na Slovensku. Všetci to berú ako úspech. Veľmi sa z toho tešíme a hlavne baby sa z toho tešia.

Posledný zápas o bronz patril určite k tým najnapínavejším zápasom, bol aj ten najťažší?

Áno, tento zápas so Švarčiarskom patril určite medzi tie najťažšie, aj keď všetky zápasy boli ťažké. Či už to bolo Švedsko, Japonsko, Nemecko alebo Švajčiarsko. Sú to všetko hokejové krajiny, teda aspoň v tom ženskom hokejovom svete. V každom zápase musela byť disciplína a bojovnosť, čo naše baby zvládli a odohrali tieto zápasy na vysokej úrovni.

Čo máte teraz v pláne?

Dievčatá sa vracajú do svojich klubov, kde budú pokračovať v klasických zápasoch. Čo sa týka reprezentácie, tak by mali byť Majstrovstvá Európy v apríli, ale to ešte nie je potvrdené.

A ešte nejaká zaujímavosť zo zimných olympijských hier mládeže ?

Taká zaujímavosť, ktorú môžem prezradiť... Keď sa po záverečnom ceremoniáli skončí celá olympiáda, začnú si všetky baby z rôznych krajín meniť navzájom oblečenie. To znamená, že my sme dostali na túto olympiádu určitú sadu vecí od sponzorov, tak ako všetky ostatné krajiny, ktorými sa prezentujeme. Tieto veci si mládež navzájom povymieňa, čo sa pre nich stáva takým darčekom a spominekou.