POWER SKATING

Tréning na zdokonalenie zručností na ľade pre deti aj dospelých.

Tréneri
NICOLAS STRUHÁR
JANA ZRUBECOVÁ
IVAN JAKUBÍK

TRÉNER – Nicolas Struhár

Tu v Žiari nad Hronom, som sa rozhodol predať svoje skúsenosti a vedomosti pomocou „power skating“ tréningov najmä pre aktívnych hokejistov. Každý týždeň máme dva tréningy. Oficiálna veková hranica je stavená na 9+rokov, avšak po osobnej konzultácii so mnou, alebo na moje odporúčanie, je možné prihlásiť aj mladšie deti. „Power skating“ tréningy sú primárne určené pre hokejistov/korčuliarov na zdokonaľovanie ich korčuliarskej techniky. To avšak neplatí u dospelých. Ako hlavný tréner som stanovil, že tí môžu prísť na tréning, aj napriek zlej alebo slabej korčuliarskej technike, z dôvodu toho, že oni, ako amatéri, sa už nemajú kde inde zdokonaliť alebo naučiť základy, ktoré im ponúkame na našich tréningoch. Avšak deti, ktoré hrajú v klube, a nemajú ani základnú korčuliarsku techniku (korčuľovanie a prekladanie vpred a vzad, obratnosť v jazde vpred a vzad, základná práca s pukom atď.) sa zbytočne trápia a brzdia v tréningovom procese tých hráčov, ktorí sa potrebujú zdokonaľovať a zlepšovať. Tým pádom, ak dieťa neovláda danú základnú korčuliarsku techniku + základnú prácu s pukom, tak odporúčam počkať v klube, nehať dieťa sa zlepšiť a naučiť základy v štandardnom tréningovom procese danej vekovej kategórie a neskôr, keď už bude hráč na ľade stabilný, tak potom sa ozvať a prihlásiť na tréningy „power skatingu“.

Na našich tréningoch sa sústreďujeme najmä na korčuliarsku techniku. To znamená, že sa zameriavame na prácu s hranami (vonkajšia a vnútorná), odrazovú techniku, koordináciu tela a obratnosť. Taktiež do tréningov zapájame herné prvky a aj palicovú techniku. Hry sú tvorené v koncepte „small area games“ (hry v malom priestore), ktoré rozvíjajú v každom hráčovi kritické myslenie , obratnosť a rýchlosť. Pri palicovej technike sa zameriavame najmä na správne vedenie puku, kľučky, držanie puku, základné miešanie puku, „sťahovačky“, streľbu a prihrávku.

Snažíme sa k hráčom pristupovať profesionálne, dávať im rady z vlastných skúseností a pomôcť v oblasti hokeja čo najviac. Tréningy sú zatiaľ spojené, to znamená, že deti aj dospelí sú na jednom tréningu spolu. Sú, avšak, rozdelení do skupín podľa výkonnosti. Pri väčšom počte záujemcov, rozdelíme skupinu detí od dospelých a vytvoríme dve rozdielne skupiny. Každá potom bude mať „power skating“ tréning v odlišnom čase.

Teším sa na vás, vidíme sa na „power skatingu“!

Je potrebné sa na tréning vopred nahlásiť.

Kontakt
e- mail: nicolas.struhar2001.06@gmail.com
telefón: 0915 371 951

Niečo o mne:

S ľadovým hokejom som začínal až v deviatich rokoch. Väčšina ľudí tvrdila, že je už neskoro a nestihnem kvalitatívne dobehnúť svojich spoluhráčov. Avšak hlavne vďaka rodičom, ich podpore a obetavosti som sa mohol zlepšovať a postupom času dokonca aj kvalitou predbiehať svojich rovesníkov.
Začínal som hrávať ešte v Zlatých Moravciach, kde mi dali chuť do hokeja, z ktorej som neskôr čerpal, po prestupe, vo Zvolene. Tam som odohral takmer 3 sezóny, ale namiesto radosti, ma hokej ubíjal a prestával baviť. Robil som ho viac z povinnosti ako z radosti. Chýbala mi chuť a zábava z hokeja. To ma donútilo prestúpiť do Partizánskeho, kde pôsobím doteraz, ešte stále ako aktívny hráč. Znovu som dostal radosť a chuť do hokeja.

Mojimi, doteraz najväčšími úspechmi boli dva medzníky. Prvý bol, keď som ako šestnásťročný nastúpil hrať, v drese Iskry Partizánske, 2.hokejovú ligu Seniorov. V tejto lige pôsobím doteraz, a to stále v drese Iskry. Druhým medzníkom je zámorie, konkrétne Kanada. Tam som doposiaľ pôsobil jednu hokejovú sezónu v juniorskej lige „Junior „A“ Hockey League“.

Od malička som sa, však, rád venoval technike korčuľovania. Keď som ovládal korčuliarske základy, chodieval som na „power skating“ tréningy do Trenčína. Zvyčajne na tréningy, ktoré boli a aj sú organizované „BP Hockey Academy“. Tam som sa učil a zdokonaľoval vo veľa veciach, ešte ako hráč. Neskôr som prvé trénerské skúsenosti čerpal práve z tejto hokejovej akadémie, kde som istý čas pôsobil ako tréner. Vďaka „BP Hockey Academy“ som ako tréner pre „power skating“ pôsobil na hokejových campoch v rôznych krajinách, ako napríklad Švajčiarsko, Rakúsko, či Maďarsko. Ďalšie skúsenosti som, samozrejme, nabral v Kanade a od rôznych iných zdrojov.

TRÉNERKA – Jana Zrubecová

Volám sa Jana Zrubecová. V súčasnosti pôsobím ako trénerka techniky korčuľovania v hokejových triedach vo viacerých slovenských klubov a tiež ako hlavná trénerka v Športovom krasokorčuliarskom klube mesta Zvolen.

Moje dlhoročné skúsenosti s krasokorčuľovaním, na ktorého základoch je postavený Power Skating a môj záujem o hokej boli základmi, na ktorých som postavila ďalšie vzdelávanie v oblasti Power Skatingu.

Power Skatingu sa venujem od roku 2002 a za ten čas som sa zúčastňovala hokejových kempov, pracovala v hokejových školách a taktiež spolupracovala s viacerými hokejovými klubmi na Slovensku. Na kempoch som spolupracovala aj so špičkovými zahraničnými trénerkami Power Skatingu, od ktorých som načerpala množstvo praktických skúseností. Pracujem so všetkými vekovými a výkonnostnými kategóriami hráčov, ktorým tréningy individuálne prispôsobujem na základe ich korčuliarskych zručností.

Budem rada, ak svojimi skúsenosťami budem môcť prispieť k zlepšeniu kvality a výkonnosti hráčov.

Viac o mojich tréningoch:

https://www.powerskating.sk/powerskating.html

TRÉNER – Ivan Jakubík

Prichádzam zo Švédska a budem tu pre deti aby som im pomohol s technikou korčuľovania. Budem tréner power skatingu. Chcem naučiť deti, aby naučené preniesli do praxe. Budem komunikovať ako tréner hráč, tréner rodič, aby mali možnosť pre čo najväčší rast.