Dôležitá je príprava aj mimo tréningov

Už to budú dva mesiace, čo sme zverejnili naše prvé videá na YOUTUBE. Tieto videá sú určené pre deti v klube, ktoré si pomocou nich môžu zlepšovať techniku cvikov alebo len tak doma zacvičiť. Ako hovoria realizátori tohto projektu, dôležitá je príprava aj mimo tréningov. Nižšie nájdete celý rozhovor.

LUKÁŠ OPÁTH - šéftréner

Ako vznikol tento nápad a aký je jeho cieľ?

Tak ako som už viackrát spomínal, keďže ako šéftréner som aj za túto stránku zodpovedný, tak chcem postupne, aby klub mal vlastné materiály, či už je to v elektronickej, tlačenej forme alebo v podobe videí. Cieľ je jasný, mať klubovú rozcvičku, playbooky pre trénerov na inšpiráciu a iné. Toto všetko patrí k zlepšeniu procesu pri mládeži a zároveň k sprofesionalizovaniu klubu a skvalitnenie aj trénerov.

Kto všetko sa podieľal na realizácii?

Konkrétne na tejto časti rozcvičky sa podieľali kondiční tréneri Michal Beňo, Andrej Prandorfy (Prandi Fit Academy), Marek Janík a vo videách sa objavili náš tréner Jakub Tatar či Hadi Kobolková atletická trénerka. Sú to ľudia, s ktorými spolupracujeme už dlhšiu dobu. Ľudia, čo ma poznajú vedia, že si veľmi zakladám na spolupráci s kvalitnými ľuďmi, a s tými ktorí chcú zlepšovať seba a organizáciu. A týchto ľudí tak vnímam. Za čo im chcem aj poďakovať. Verím, že spoločne aj s ďalšími ľuďmi v klube vytvoríme ďalšie materiály. Všetko je o spolupráci a rozdelení úloh a to sa nám pomaličky darí. Vytvorenie príjemného prostredia je základ pre napredovanie. A toto všetko s tým súvisí.

ANDREJ PRANDORFY - kondičný tréner (Prandi Fit Academy)

Ako vnímate tento projekt?

Je to veľmi dobrá príležitosť pre deti ako môžu napredovať aj mimo spoločných tréningov v klube. To ako rýchlo sa budú deti zlepšovať záleží aj od toho, koľko svojho voľného času venujú športovaniu a toto je jeden zo spôsobov ako im to umožniť, takže som veľmi rád, že takýto projekt vznikol.

V čom môže deťom pomôcť?

Deti majú možnosť na sebe pracovať aj vďaka našim videám. Je jasné, že trénovať podľa videa je iné ako keď tréner stojí pri vás, ale keďže cvičenia, ktoré sme pre deti pripravili, sú súčasťou aj spoločných tréningov, tak deti majú možnosť si tieto cviky odtrénovať aj pod dohľadom trenéra a následne doma, podľa videa, ich trénovať aj sami. 

Toto nebola Vaša prvá spolupráca s naším klubom, preto taká úprimná otázka, ako sa Vám páči možnosť realizácie na projektoch určených pre náš klub?

Teším sa z každej podobnej spolupráce a obzvlášť z tejto, kedže ide o rozvoj mladých detí. Či už z nich raz budú top hokejový hráči alebo sa uplatnia v inom zamestnaní, pri takejto práci s deťmi ide aj o formovanie ich osobností a myslím, že kolektívny šport je na to ideálny. Ja som rád, že môžem byť toho súčasťou práve vo vašom klube, kde sa stretlo veľa dobrých ľudí a odborníkov s cieľom pomáhať hokeju a hlavne deťom. 

Budú nejaké ďalšie projekty v blízkej dobe?

Stále pracujeme na rozširovaní databázy cvičení, čo je súčasťou ešte tohto projektu, ale bude mi cťou byť podobných projektov aj v budúcnosti. 

MICHAL BEŇO - kondičný tréner (HK SPORT TREND)

Ako kondičný tréner ste mali na starosti celú realizáciu, ako ste vyberali cvičenia a ako prebiehala samotná realizácia?

Ako je vidieť na našom YOUTUBE kanáli máme tam zoznam 3 skupín cvičení na rozcvičku. Všetky sú veľmi podstatné a majú svoje miesto v rozcvičke pred tréningom alebo zápasom. Jednotlivé cvičenia sme vyberali tak, aby sme sa čo najdôkladnejšie rozcvičili. Dali sme ich do zoznamu a neskôr všetky natočili v spolupráci s Andrejovom Prandorfym a Hadesou Kobolkovou, za čo by som im chcel poďakovať.

K čomu slúžia tieto videá a pre koho sú určené?

Tieto videá sú určené pre našich trénerov, deti a verejnosť, nakoľko si ich môže pozrieť ktokoľvek. Naši tréneri dostali k týmto videám aj metodiku ku všetkým cvičeniam a ich zoznamy, aby vedeli, ktoré a aký počet cvičení v rozcvičení používať v jednotlivých kategóriách.

Čo by ste odkázali našim mladým športovcom, ktorí si pozerajú tieto videá?

Všetky videá si treba naštudovať a naučiť sa správne vykonávať všetky cviky, aby ste sa vedeli poriadne rozcvičiť, a tak predišli zraneniu a podali čo najlepší výkon.

Tak neváhaj a pozri si viac TU.