19. júna 2022

Celý život sme snívali o takejto hale

Začala sa nám nová hokejová sezóna 2022/2023, v ktorej nás čaká mnoho zmien. Jedna z tých najzásadnejších sa udiala vo vedení klubu, a to vo výkonnom výbore, kde sa miesta generáneho manažéra ujal Ing. Peter Šoltés, ktorý sa vracia k žiarskému hokeju po niekoľkých rokoch. Keďže nová sezóna sa neobíde bez viacerých zmien či nových výziev, vyspovedali sme nášho nového zástupcu priamo pre vás, kde nám upresnil akým smerom sa náš klub bude uberať aj v tomto roku.

Ste nový generálny manažér ako nová posila v našom tíme, mohli by ste sa nám predstaviť pár vetami?

Moja hokejová história, napriek tomu že hokej mám v srdci celý život, nebola jednoduchá a dá sa rozdeliť v podstate na 3 fázy – hráčsku, trénerskú a manažérsku. V prvej som ho ako dieťa začal hrávať, z prípravky som vyrástol až po dorastenca. Potom som na niekoľko rokov kvôli vysokoškolskému štúdiu v armáde prerušil hráčsku činnosť. V druhej fáze mi stretnutie s bývalým spoluhráčom Petrom Uhrovičom v podstate zmenilo život. Znamenalo, že z nezáväznej pomoci, keď som mu prišiel pomôcť na tréning maličkých detí, som ostal dlhšie (takmer 7 rokov) a spoločne sme vychovali jednu generáciu detí, s ktorými sme v kontakte dodnes a sme hrdí na to, čo v živote dosiahli. Popri trénovaní sme opäť začali hrávať a zažili nezabudnuteľné chvíle, doslovne sme žili hokejom – trénovali deti, samých seba, chodili po zápasoch (aj ako fanúšikovia), bolo to obdobie „našich zlatých chlapcov“. Potom sa naplno rozbehla moja profesionálna služba v Ozbrojených silách, hokej v meste skončil. Tretia fáza – manažérska začala teraz. Opäť to bolo po stretnutí už s majiteľom Sport Trendu – Peťom Uhrovičom a obaja veríme, že budeme opäť úspešní a zažijeme veľa ďalších nezabudnuteľných chvíľ.

Ako ste spomenuli boli ste v minulosti hokejovým trénerom mládeže v Žiari nad Hronom, ako vnímate svoj návrat do dnešného žiarskeho hokeja v tomto novom šate?

Nový šat, ako ste to nazvali, je super. Keď som sa prvýkrát prechádzal ešte po stavenisku s Janom Bitalom, bol som nadšený, a to nadšenie ma neopustilo dodnes. Celý život sme snívali o takejto hale - vždy, keď sme sa skoro ráno stretli s rodičmi na starom, ešte otvorenom zimáku a museli odpratávať sneh, aby sme mohli trénovať či hrať zápas, keď sme pri mínusových teplotách hlboko pod nulou striedali deti z budovy, aby nám nezamrzli, korčuľovanie malých detí v silnom protivetre, alebo keď mala naša premočená výstroj od dažďa o pár kíl navyše...stále ostáva veľa vecí dobudovať, pri rekonštrukcii nebolo dostatok peňazí, tak ako to väčšinou býva, no je to beh na dlhú trať a my sme na začiatku. Stále je to však super. Každá minca má však dve strany a musím povedať aj to, že mám trošku obavy z toho, že nám budú chýbať situácie a zážitky, ktoré za starých čias formovali a utužovali nielen jednotlivé charaktery ale aj kolektívy družstiev, celej našej hokejovej komunity. S tým sme však rozhodnutí sa popasovať!

Aké sú vaše ciele v novej sezóne, ktoré budete vo vašej funkcii chcieť splniť?

Nová sezóna bude pre nás kľúčová. Musia sa zahojiť rany spôsobené dvojročnou pandémiou. Klub, rodičia i deti potrebujú po dlhej covidovej dobe zažiť opäť klasickú sezónu. S letnou prípravou, ktorá prebieha v plnom prúde, predsúťažným i súťažným obdobím plným tréningov, zápasov či turnajov. Pre klub, ktorý má 3 roky, to bude veľmi dôležité. Prilákať ďalšie deti, aby sa nám plnili jednotlivé ročníky, sponzorov ktorí budú chcieť pomôcť. Zefektívniť organizačnú štruktúru klubu a pomaličky sa profesionalizovať tak, aby sme vybudovali dôveryhodné a kvalitné prostredie. Chceme stabilný hokejový klub so zameraním jednak na rozvoj športovej výchovy detí a mládeže ale aj vedenie k celospoločensky akceptovaným hodnotám = čestnosť, zodpovednosť, pracovitosť, lojalita, súdržnosť, hrdosť, FAIR PLAY.

V čom sa bude líšiť nová sezóna od tej predošlej?

Vo všetkých oblastiach sa chceme zlepšiť. Prinášame nejaké novinky, chceme skvalitniť tréningový proces, manažment i logistické zabezpečenie a zázemie. Z rozhodnutia SZĽH máme nové kategórie, ktoré kopírujú školskú dochádzku. Máme nové tváre v našom tíme, máme aj nových trénerov. Pevne verím, že všetci zapadnú, vytvoríme dobrý kolektív a naplno využijeme svoj potenciál v prospech nášho klubu a jeho členov.  Takže sezóna bude v znamení nových výziev a krok po kroku napĺňaní cieľov, ktoré sme si stanovili.

A čo by ste zhrnuli na koniec ako odkaz pre čitateľov.

V prvom rade chcem poďakovať mestu, trénerom, funkcionárom, fanúšikom a v neposlednej rade rodičom i samotným hráčom za trpezlivosť a obetavosť pri riešení problémov ľadového hokeja nášho mesta posledných rokov. Sport Trend tvrdo pracuje a bude sa snažiť spoločne s nimi budovať také podmienky, aby hokej v meste napredoval a prinášal ľuďom v meste i jeho okolia tradičné hodnoty a pozitívne emócie a zážitky.    

HK SPORT TREND

Mládežnícky hokejový klub SPORT TREND Žiar nad Hronom, ktorý vznikol spolu s novým zimným štadiónom v roku 2019.
Prihláška
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram