25. októbra 2023

Ako sme rozbehli aktuálnu sezónu

Vyspovedali sme nášho šéftrenéra Mareka Janíka ohľadom aktuálnej sezóny, ktorá už trvá niekoľko týždňov. Marek Janík nám opísal bližšie v článku klubové ciele na túto sezónu, ale aj zmeny, ktoré nastali, a na čo sa v tejto sezóne môžeme tešiť.

1. Ako sme rozbehli aktuálnu sezónu po letnej príprave?

Letná príprava prebehla podľa plánu. Na začiatku aj na konci letnej sme robili testovanie hráčov, aby sme videli progres, ktorý počas leta spravili. Snažíme sa pracovať systematicky, preto sme leto mali naplánované na mikrocykly, ktorých sme sa držali. Len vtedy vieme naozaj posúdiť efektívnosť prípravy a poprípade navrhnúť zmeny. Následne sme plynulo prešli na prípravu na ľade, ktorá sa začala podobne ako sucho a teda testovaciou fázou. Aj prípravu na ľade máme rozplánovanú podľa herných rolí na sezónu dopredu. Pred hlavnou časťou sme naplánovali prípravné zápasy a ladili sme všetko na hlavnú časť. V sezóne čakáme veľa ťažkých zápasov a veľa práce na analýze herného výkonu, chápania herných rolí u hráčov a zlepšovanie zručností hráča. Je to dlhá cesta, ale máme ju naplánovanú a držíme sa plánu rozvoja hráčov.

2. Nastali nejaké zmeny od minulej sezóny?

Zmeny nastali viaceré. Posilnili sme trénerský kolektív o mladých trénerov z Univerzity. Aktuálne pracujeme na viacero klubových materiálov, ktoré majú zefektívniť prácu trénerov a prepojiť jednotlivé kategórie. Podarilo sa nám nakúpiť viacero nových pomôcok, ktorým sa veľmi teším, lebo to vnímam ako možnosť zasa len zlepšiť, zefektívniť a zatraktívniť tréningový proces. Myslím, že aj toto je cesta k tomu, aby bol hokej pre deti zaujímavejší, čo sa v konečnom dôsledku aj ukazuje na našej stále narastajúcej základni malých hokejistov. Týmto chceme poďakovať Banskobystrickému samosprávnemu kraju, kde sme vďaka projektu na podporu športovej talentovej mládeže tento rok mohli zakúpiť hokejové pomôcoky pre našu mládež.

3. Aké ciele máme na aktuálnu sezónu?

Sme pomerne mladý klub, ktorý má čo doháňať. Napriek tomu už vo veľa smeroch fungujeme rovnako dobre ako extraligové veľké kluby. Darí sa nám napĺňať základňu detí. Výsledkami sa vyrovnávame súperom. Máme množstvo vyhratých zápasov. Stabilný trénerský kolektív. Zakúpili sme nové pomôcky. Dokončujeme klubové materiály. Naším cieľom bolo a je mať zdravý, plne fungujúci klub, čo sa nám aj darí.

4. Na čo sa môžeme v tejto sezóne tešiť?

Verím že sa môžeme tešiť na dobrý hokej, a to myslím na každej úrovni. Naša mládež sa hokejovo zlepšuje. Dorast hrá moderný hokej, čo sa prejavuje aj na výsledkoch. Fandíme aj naším seniorským hráčom, na ktorých sa aj členovia nášho klubu chodia pravidelne pozerať. Koniec koncov, je to aj jeden náš veľký cieľ do budúcna dostať hráča z mládeže do seniorského klubu.

HK SPORT TREND

Mládežnícky hokejový klub SPORT TREND Žiar nad Hronom, ktorý vznikol spolu s novým zimným štadiónom v roku 2019.
Prihláška
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram